Vladimír Vlk: Vyzval jsem místostarostu Pavla Šrytra, aby odstoupil z rady města

22. březen 2014 | 12:38
Vladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MISVladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MIS

Roudnice n/L. - Roudnický zastupitel Vladimír Vlk (ČSSD) v rozhovoru pro MojePodřipsko.cz vysvětluje svůj postoj k Podřipské nemocnici a milionové pokutě. Dále jak vypadá situace v zastupitelstvu, na čí straně stojí a jaký vztah má ke spolustraníkům v sociální demokracii.

Vaše změna k postoji nemocnice. Je doložitelné viz články na Litoměřickém deníku, že jste za nemocnici bojoval - účastňoval jste se i veřejného slyšení apod. Hájil jste nemocnici před udělením pokuty - poprvé tato otázka byla vyřčena už na podzim 2012, ještě před demonstrací. Teď ale usilujete (viz záznam zastupitelstva), aby pokuta byla uplatněna. Proč?

Můj postoj k nemocnici v Roudnici nad Labem se nemění a jsem nadále pro její zachování. S prodejem nemocnice, který se realizoval v roce 2010 jsem nesouhlasil. Na druhou stranu jsem uvěřil Josefu Krajníkovi, který tvrdil, že zachová všechny primariáty. Nakonec tato deklarace byla zakotvena i v kupní smlouvě s tím, že pokud dojde ke zrušení některého ze čtyř primariátů, bude Město Roudnice nad Labem na společnosti vlastnící nemocnici uplatňovat sankci ve výši jednoho miliónu Kč. V roce 2012  jsem aktivně projednával setkání představitelů vedení nemocnice s poslanci ČSSD. Těchto setkání se účastnily pouze prokuristka a hlavní sestra. Oba jednatelé se těchto parlamentních schůzek neúčastnili. Po právním rozboru jsem dospěl k přesvědčení, že zrušením gynekologicko-porodnického primariátu došlo k porušení podmínek stanovených v kupní smlouvě. Z pozice zastupitele města Roudnice nad Labem jsem povinen hájit zájmy města a občanů, dle § 83 zákona 128/2000 Sb. o obcích ve znění pozdějších předpisů, a proto jsem hlasoval pro uplatnění sankce.

Jak to vypadá s rozložením sil v roudnickém zastupitelstvu? Byl jste silným kritikem současného uspořádání (rovněž doložitelné), nyní ale hlasujete se zastupiteli, kteří patří do neformálního klubu zatupitele Libora Světa. Ta situace už je nepřehledná a nikdo neví, zda je nějaká koalice, opozice. Kam patříte?

V zastupitelstvu jsem vždy odmítal dělení na koalici a opozici a kritizoval jsem účelová jednání typu: když odhlasuješ můj záměr, tak zase já podpořím ten tvůj. Také jsem se vymezoval vůči klientelistickým praktikám, které byly prosazovány radou města. Co se týká mého hlasování, tak se nic nezměnilo a stále se řídím zodpovědností vůči občanům města. Skutečně nepřetavuji politická rozhodnutí v ekonomické zájmy. To není můj šálek horké kávy.

Jste výrazná osobnost a hodně se na zastupitelstvu vyjadřujete, v minulosti jste posílal i tiskové zprávy kritizující jak domov důchodců, tak vedení města či spolustraníky. Má otázka směřuje k domovu důchodců: Také jste v minulosti usiloval o odvolání Eduarda Kaplana. Působil jste jako bojovník, který sitauci chce řešit. Teď je to ale zase nepřehledné a kolují různé spekulace. Můžete sdělit nějaké stanovisko?

Na problémy v domově důchodců jsem byl počátkem roku 2012 upozorněn zaměstnanci s tím, že někteří vedoucí pracovníci uplatňují šikanu. Nakonec po dvou letech se situace v domově důchodců neúměrně zhoršila, že část rady 17. února 2014 odvolala ředitele. Nevím jaké spekulace kolují, ale vím, že jsem některými představiteli jak domova důchodců, tak i nemocnice pomlouván. Pokud píšete, že jsem kritizoval spolustraníky, pak musím sdělit, že naše místní organizace ČSSD pouze vyzvala místostarostu Pavla Šrytra, aby odstoupil z rady města, která hlasovala proti návrhu ČSSD, aby se ustanovil výbor pro rozvoj města Roudnice nad Labem.

ČTĚTE: Nemocnice chce provozovat domov důchodců. Radnice ji ale udělila milionovou pokutu

Roudničtí radní znovu projednají pokutu nemocnici, kterou navrhl Vladimír Vlk

Bude ředitelkou roudnického Domova důchodců Lenka Pasečiaková?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516