Vladimír Urban uctil s Konfederací politických věznů Eduarda Šimona

17. říjen 2013 | 16:03
Roudnický starosta Vladimír Urban se zástupci Konfederace politických věznů uctil památku Eduarda Šimona. Foto: MeÚ Roudnice n. L.Roudnický starosta Vladimír Urban se zástupci Konfederace politických věznů uctil památku Eduarda Šimona. Foto: MeÚ Roudnice n. L.

Roudnice n/L. - Výročí tragického úmrtí plukovníka letectva Eduarda Šimona si v úterý 15. října 2013 připomnělo vedení města Roudnice nad Labem společně se zástupci Konfederace politických vězňů.

Eduard Šimon byl příslušníkem 311. československé bombardovací perutě RAF od jejího počátku. Absolvoval několik kurzů, včetně radiotelegrafického. Po válce zůstal příslušníkem československé armády.

Eduard Šimon byl zastřelen při zatýkání komunistickou STB. Stalo se tak dne 15. října 1949. Na rodném domě Eduarda Šimona v Roudnici nad Labem v Komenského ulici je od roku 2003 pamětní deska, k níž jsou ve významné dny umísťovány květiny.

Eduard Šimon obdržel tato vyznamenání: 2 krát Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem, 3 krát Československý válečný kříž 1939, Československá medaile Za zásluhy I. stupně, Československá vojenská pamětní medaile se štítky F a VB, 1939 – 1945 Star, Air Crew Europe Star, Defence Medal

Po roce 1989 byl v rámci rehabilitací povýšen do hodnosti plukovníka letectva in memoriam.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516