Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8. srpen 2017 | 10:04
Vladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MISVladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MIS

ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.

Vladimír Vlk byl viditelnou politickou postavou v roudnickém zastupitelstvu. Usilovně hrál roli nekompromisního opozičního zastupitele. Ale také nejprve zastánce a poté kritika vedení roudnické nemocnice.

Přestože po komunálních volbách 2014 Vladimír Vlk v roudnické politice nehrál významnou roli, podařilo se mu díky vládnímu angažmá ČSSD získat post člena dozorčí rady (od konce září 2014 do října 2015) v polostátním energetickém kolosu ČEZ.

Vladimír Vlk byl rovněž poradcem tehdejšího ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a kromě jiného měl v gesci problematiku prolomení těžebních limitů na dole Bílina a ČSA na Mostecku.

Na konci června 2017 Vladimír Vlk oznámil, že se vzdá mandátu zastupitele města. Zdůvodnil to novou státní funkcí, u které je podle jeho slov neslučitelnost s mandátem zastupitele i členem politické strany.

O jakou funkci jde, veřejné v té době nezmínil.

MojePodřipsko.cz zjistilo, že Vladimír Vlk se od 1. srpna 2017 ujal vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) jako jeden z pěti radních.

Kromě Vlka, je členem úřadu, kterému šéfovala Alena Vitásková, čtveřice odborníků z energetiky: Vladimír Outrata (dosavadní místopředseda ERÚ a nyní předseda rady ERÚ), Jan Pokorný (bývalý místopředseda ERÚ), Rostislav Krejcar (na ERÚ již pracoval, naposledy vyučoval na ČVUT), Vratislav Košťál (právník, vedl právní oddělení ČEPS).

Pouze u Vlka se ale spekuluje (např. Euro.cz), že do funkce byl zvolen vládou jako člověk blízký k ČSSD. Vlk je také prezentován jako odborník na teplárenství.

Co má ERÚ na starosti?

Například udělování licencí k výrobě, distribuci a obchodu s energiemi. Stanovení plateb za distribuci a přenos elektřiny a plynu. Usměrňování cen tepla pro koncové zákazníky nebo ochrana zájmů zákazníků a spotřebitelů.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V Račicích je mistrovství světa v kanoistice. Budou dopravní omezení

V Račicích je mistrovství světa v kanoistice. Budou dopravní omezení

22/8 / AKTUALITY / RAČICE - V souvislosti s mistrovstvím světa v kanoistice na račickém vodním kanále policie připravila bezpečnostní i dopravní omezení.


Falešná gynekoložka, která úřadovala i v Roudnici, byla odsouzena

Falešná gynekoložka, která úřadovala i v Roudnici, byla odsouzena

22/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - V roce 2012 se žena pohybovala v Roudnici nad Labem, vydávala se za lékařku-gynekoložku. V červnu byla kvůli jiným podvodům odsouzena na více jak 6 let.


Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516