Ve Štětí řeší vypsání referenda proti hazardu. Rozhodnou v červenci?

1. červenec 2014 | 12:55
Ve Štětí rozhodují o referendu proti hazardu. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduVe Štětí rozhodují o referendu proti hazardu. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Štětí - Ve Štětí se schyluje k zásadnímu rozhodnutí. Na červencovém mimořádném zasedání zastupitelstva vedení města bude řešit, zda vypíše referendum proti nulové toleranci hazardu ve městě.

"Obdrželi jsme petici. Nyní musíme zkontrolovat, zda je vše po formální stránce v pořádku," sdělil na dotaz MojePodřipsko.cz místostarosta Štětí Miroslav Andrt (ČSSD). Právě petice byla jedním z bodů na zastupitelstvu konaném minulý týden.

"Nechci předjímat. Musíme petiční archy zkontrolovat, zda je potřebný počet podpisů, zda jsou platné. Také musíme dodržet legislativní lhůty. V červenci budeme mít mimořádné zatsupitelstvo, na kterém budeme otázku vypsání referenda řešit," konstatoval Miroslav Andrt. "Řádné zastupitelstvo je až v září. Abychom to vše stihli, je nutné svolat mimořádné zasedání."

Ve Štětí proti hazardu bojuje zejména Milan Rygl ze Strany zelených. Ten chce dosáhnout vypsání referenda, které by mělo zodpovědět otázku, zda si občané města přejí zakázat herny. O stejný pokus se pokouší prostřednictvím Strany zelených i v Litoměřicích a Lovosicích.

Podobné iniciativy jsou i v jiných městech na severeu Čech. Ovšem zastupitelstva v Jablonci nad Nisou, Bílině, Mostě, Chomutově či Teplicích se k podobným aktivitám nevyjádřila kladně a vypsání referenda se brání.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516