Ve Štětí pokračuje petice proti hernám. Chce referendum o zákazu hazardu

14. duben 2014 | 00:48
Ve Štětí by se mohlo konat referendum proti hazardu. Foto: archiv Policie ČRVe Štětí by se mohlo konat referendum proti hazardu. Foto: archiv Policie ČR

Štětí - I ve Štětí by se mohlo konat referendum proti hazardu. Avšak záleží to na množství podpisů, které mohou místní hlasování vyvolat.

"Referenda chceme vyvolat i v okolních městech, například v Lovosicích a Štětí. Navíc podobné iniciativy již existují v Ústí, Bílině a dalších městech," řekl pro MojePodřipsko.cz Milan Rygl, který za Stranu zelených koordinuje boj s hazardem v celém Ústeckém kraji.

Ve Štětí zastupitelé o hazardu hlasovali v půli března 2014. "Zastupitelé odhlasovali vyhlášku o regulaci hazardu, která umožňuje provoz stejného množství hracích automatů a heren jako před přijetím této vyhlášky," konstatoval tehdy Milan Rygl. "Všech 95 hracích automatů mohli zastupitelé podle zákona o loteriích zakázat. Místo toho pokračuje provoz heren bez významného omezení."

Proto Milan Rygl chce iniciovat ve Štětí referendum, které by se mělo konat na podzim jako součást komunálních voleb. Pokud by se obyvatelé města na základě platného referenda rozhodli pro úplný zákaz hracích automatů ve městě, pro zastupitele by to bylo závazné rozhodnutí.

Referendum chtějí zelení vyvolat i v Litoměřicích a Lovosicích.

ČTĚTE: Kauza hazard: Ve Štětí se vyhláškou nic nezměnilo, tvrdí Milan Rygl

Kauza hazard: Vyhlášku o hernách město Ústí nad Labem připravuje pod vlivem hazardní lobby

Stop hazardní lobby chtějí i v Litoměřicích a Lovosicích. Má být referendum proti hernám

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516