V Roudnici se diskutuje o podobě rekonstrukce kulturního domu

31. květen 2017 | 08:08
Kulturní dům Říp. Foto: archiv Město Roudnice n.L.Kulturní dům Říp. Foto: archiv Město Roudnice n.L.

ROUDNICE NAD LABEM - Jak bude vypadat podoba rekonstruovaného kulturního domu Říp. O tom se diskutuje v pondělí 5. června 2017 od 18 hodin přímo v budově na Husově náměstí v Roudnici nad Labem.

"Město Roudnice nad Labem již delší dobu postrádá kulturní zařízení odpovídající jeho aktuálním potřebám. Na tento problém v uplynulých letech poukázal i průzkum veřejného mínění v rámci příprav strategického plánu. I proto vedení města Roudnice nad Labem přišlo se záměrem jeho rekonstrukce," konstatoval mluvčí města Jan Vancl.

"Současný stav kulturního domu značně omezuje roudnické občany v jeho využití. Zaslouží si takové, které jim poskytne dostatečnou možnost kulturního vyžití. Proto Rada města rozhodla o zpracování studie jeho rekonstrukce a na jejím základě dále i přípravě odpovídajícího projektu," řekl k záměru rekonstrukce František Padělek, místostarosta města.

Zastupitelé měli možnost si prohlédnout nejen studii, ale i přímo budovu kulturního domu, včetně jeho zázemí. Následným rozhodnutím bylo ekonomickému odboru městského úřadu zadáno zjištění možností financování této nákladné rekonstrukce.

"Současný stav projektu napovídá, že celková cena rekonstrukce se bude řádově pohybovat v hodnotě asi 60 mil. Kč, což samozřejmě není malá částka. Město musí hledat vhodný způsob jejího financování. Rada města proto rozhodla navrhnout Zastupitelstvu využití některé z výhodných úvěrových nabídek bankovních ústavů v ČR. Konkrétní částka však bude jasná až ve chvíli vyhodnocení nabídek v rámci případného výběrového řízení," vysvětlil místostarosta František Padělek.

Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání souhlasilo s volbou hledání řešení realizace financování oprav touto cestou a nyní nastal čas důkladného seznámení veřejnosti s tímto záměrem.

"V současné době máme již dostatek podkladů k tomu, abychom mohli o tomto projektu informovat i vás, občany města, tedy veřejnost. Proto se vedení města rozhodlo v pondělí 5. června zorganizovat veřejné projednání rekonstrukce kulturního domu s cílem seznámit veřejnost s detaily tohoto záměru. Kromě nás, vedení města, budou samozřejmě přítomni příslušní odborníci, tedy záruka toho, že se vám dostane kvalitních odpovědí na veškeré vaše otázky," dodal místostarosta František Padělek.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516