V Roudnici nad Labem je nově omezena pohotovost pro dospělé

4. leden 2016 | 10:47
Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czRoudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Roudnice n/L. - Změna ordinační doby lékařské pohotovostní služby pro dospělé se zabezpečením péče pro děti a dorost v Roudnici nad Labem.

Ke zkrácení ordinačních hodin dochází na základě smlouvy mezi Krajským úřadem, Městským úřadem a poskytovatelem (roudnickou nemocnicí). Nemocnice dlouhé roky poskytovala péči nad rámec smluvně domluvených časů, po celých 24 hodin.

"Dojít k tomuto rozhodnutí nebylo jednoduché, protože se jako rodinná nemocnice snažíme vždy hledat cesty jak zajistit co nejkomplexnější, kvalitní a vysoce profesionální služby i přes potíže a ekonomické restrikce českého zdravotnictví. Bohužel velmi kritická situace ve zdravotnictví nás nutí přijmout toto opatření a provozovat pohotovost pouze v rozsahu jako ostatní nemocnice. Přes naši snahu domluvit se s několika pojišťovnami na proplacení provedené péče, se situace prozatím nevyřešila a velká část péče poskytnuté v roce 2015 zůstává neuhrazená," uvedl Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.

"Preventivním omezením pohotovostní péče, neohrozíme hlavní, tzn. akutní zdravotní péči, tak jak je tomu ve většině okolních zdravotnických zařízení, ale zároveň, z důvodu vyčerpání finančních prostředků, nemůžeme dlouhodobě dotovat takový rozsah pohotovostní péče z vlastních zdrojů," doplnil.

Podle Tomáše Krajníka akutní nedostatek zdravotnického personálu na trhu práce také zásadně zvyšuje náklady v tomto roce a je nezbytné zajistit dostatek prostředků na provoz zdravotnického zařízení. "Běžně také dochází k zneužívání lékařské pohotovostní péče v nočních hodinách, a tím k neodůvodněnému přetěžování našeho personálu, který se musí soustředit na skutečně akutní případy."

"Podpora města této veřejné služby, kterou akutní a pohotovostní péče bezesporu je, se za posledních několik let limitně blíží nule. Dochází tak pouze k přeposílání peněz na lékařskou pohotovostní službu z rozpočtu kraje prostřednictvím města. Toto je také důvodem proč dochází od 1.1.2016 ke změně provozu dle existující smlouvy o poskytování LPS," vysvětlil ředitel roudnické nemocnice.

Akutní péče na všech lůžkových odděleních bude probíhat beze změn po celých 24 hodin.

Nové provozní doby jsou následující: stanoviště Roudnice nad Labem, (provozovatel: Podřipská nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem, s.r.o.), adresa ordinace: Alej 17. Listopadu 1101, 413 01 Roudnice nad Labem, areál nemocnice ordinace LPS pro dospělé se zabezpečením péče pro děti a dorost:

Po až Pá od 18:00 do 21:00 hod. So, Ne, Sv. od 8:00 do 17:30 hod. (polední přestávka od 12:00 do 12:30 hod.).

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V Roudnici nad Labem bude nově letní kino. Prvním filmem jsou Špunti na vodě

V Roudnici nad Labem bude nově letní kino. Prvním filmem jsou Špunti na vodě

19/5 / SERVIS / ROUDNICE NAD LABEM - Do Roudnice nad Labem se vrací letní kino. Novinka má zpříjemnit letní měsíce ve městě pod Řípem. První promítání je naplánováno na sobotu 3. června 2017 od 21 hodin.


Miminka narozená v první polovině dubna 2017

Miminka narozená v první polovině dubna 2017

18/5 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině dubna 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Roudnice nad Labem a Štětí jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Roudnice nad Labem a Štětí jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM, ŠTĚTÍ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer zejména v Lovosicích. Ty dokonce instalují i soukromníci, aby je pronajímali městu.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za březen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za březen 2017

15/5 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozená 7. března 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516