V Roudnici nad Labem bylo slavnostně otevřeno nové dopravní hřiště

3. duben 2017 | 21:32
Dopravní hřiště. Foto: archiv Město Roudnice nad LabemDopravní hřiště. Foto: archiv Město Roudnice nad Labem

ROUDNICE NAD LABEM - Nové dopravní hřiště bylo slavnostně otevřeno v areálu 3. ZŠ Školní. Hřiště je již plně připraveno a to včetně nově zakoupených koloběžek a instalovaného pevného kamerového bodu.

Výstavba zcela nového dětského dopravního hřiště v areálu 3. ZŠ Školní byla realizována ve druhé polovině roku 2016.

"Nyní, po zajištění všech nezbytných povolení k vydání kolaudačního souhlasu, je vše připraveno pro jeho uvedení do provozu," konstatoval mluvčí města Jan Vancl.

Hřiště se výměrou 1100 m2 řadí k menším svého druhu, i tak však poskytuje vše potřebné pro dopravní výchovu, případně dopravní soutěže omezeného rozsahu. Jako plochu k případným dovednostním soutěžím lze však příležitostně využít jiné plochy v areálu školy.

Asfaltové komunikace dopravního hřiště o šíři 1,5 m a celkovou délkou cca 200 m dětem nabízejí bohatý výběr prvků, se kterými se mohou setkat v reálném provozu. Kromě samotných značek je to celá řada křižovatek, včetně světelné signalizace, oválné okružní křižovatky, řadících pruhů, či středového dělícího ostrůvku.

Samozřejmostí jsou pak přechody pro pěší, ale děti se mohou těšit např. i na železniční přejezd nebo parkoviště. Areál bude přístupný přímo z objektu školy a nově i hlídanou brankou ze směru od prodejny Lidl.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V Roudnici nad Labem bude nově letní kino. Prvním filmem jsou Špunti na vodě

V Roudnici nad Labem bude nově letní kino. Prvním filmem jsou Špunti na vodě

19/5 / SERVIS / ROUDNICE NAD LABEM - Do Roudnice nad Labem se vrací letní kino. Novinka má zpříjemnit letní měsíce ve městě pod Řípem. První promítání je naplánováno na sobotu 3. června 2017 od 21 hodin.


Miminka narozená v první polovině dubna 2017

Miminka narozená v první polovině dubna 2017

18/5 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině dubna 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Roudnice nad Labem a Štětí jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Roudnice nad Labem a Štětí jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM, ŠTĚTÍ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer zejména v Lovosicích. Ty dokonce instalují i soukromníci, aby je pronajímali městu.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za březen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za březen 2017

15/5 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozená 7. března 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516