Roudničtí radní znovu projednají pokutu nemocnici, kterou navrhl Vladimír Vlk

12. březen 2014 | 00:47
Vladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MISVladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MIS

Milionová pokuta pro Podřipskou nemocnici s poliklinikou má dohru. Po zasedání roudnického zastupitelstva to vypadalo, že špitál bude potrestán za to, že rok nefungovalo porodnicko-gynekologické oddělení. Situace po středečním zasedání radních se může změnit.

K revokaci usnesení zastupitelů směřuje rozhodnutí radních, že nemocnice musí zaplatit smluvní pokutu za to, že nedodržela v provozu jeden primariát. To se roudnické nemocnici nepodařilo z důvodu odchodu lékařů v důsledku snahy Všeobecné zdravotní pojišťovny neprodloužt se zdravotnickým zařízením smlouvu.

Kvůli tomu se konala demonstrace 17. listopadu 2012 i veřejné slyšení v Senátu, následně projednávání na plénu a odhlasování usnesení. Ve věci záchrany roudnické nemocnice se z města angažoval jak starosta Vladimír Urban, tak místostarosta Pavel Šrytr či zastupitel Vladimír Vlk (oba ČSSD).

Již před demonstrací z roku 2012 bylo mezi roudnickými zastupiteli téma milionové pokuty, která vyplývá ze smlouvy. Tehdy starosta Vladimír Urban i zastupitel Vladimír Vlk byli proti uplatnění pokuty.

"Budeme o tom jednat. Vnímám to jako vyšší moc, tudíž by pro majitele nemocnice neměly vyplývat nějaké sankce," řekl tehdy pro Litoměřický deník starosta Vladimír Urban. To zastupitel Vladimír Vlk uvedl: "Smlouvu jsem si přečetl a jsou v ní sankce. Je to ale vyšší moc a rozhodnutí VZP majitelé těžko ovlivní. Budeme se o tom jistě bavit. Vnímám to tak, že je zachováno aspoň něco."

Oba zastupitelé minulý týden hlasovali opačně. Oba se vyslovili pro udělení milionové pokuty s odkazem na smlouvu. Spolu s nimi i Libor Svět, Eva Chocholatá, Lenka Selčanová, Pavel Šrytr, Miroslav Pém, Zdeněk Kubínek, Václav Mazák, Vladimír Jurčík, Alena Machová, Jiří Brodský.

"Přehodnotil jsem otázku jednoho milionu korun. Všem zastupitelům i radním se omlouvám. Dostal jsem nedostatečné informace. Musím souhlasit s doktorkou Chocholatou. Zpětně jsem se podíval na dopisy pana Chocholatého a v dopise z července 2012 pan primář upozorňuje na to, že nemá zprávy o nových lékařích. Takže lidé (lékaři) skutečně odcházeli. Asi ze strany nemocnice nebyl zájem o to, aby se obnovilo gynekologicko-porodnické oddělení," konstatoval na zastupitelstvu Vladimír Vlk.

ČTĚTE: Nemocnice chce provozovat domov důchodců. Radnice ji ale udělila milionovou pokutu

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516