Roudnice jinak: V roudnickém pivovaru by mohl vzniknout kulturní sál

6. únor 2016 | 12:58
Pivovar v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.czPivovar v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Město Roudnice nad Labem je vlastníkem zchátralého bývalého roudnického pivovaru. Podle zastupitele a lékaře Ondřeje Krajníka by mohlo vzniknout něco podobného jako je Hrad v Litoměřicích.

Město chátrající objekt zastřešilo. Co ale bude dál? Změnit to chce zastupitel Ondřej Krajník z hnutí Roudnice jinak, který pro MojePodřipsko.cz představil vizi, jak by se bývalý pivovar mohl využít.

"Myslím si, že je to vhodná lokalita pro výstavbu odpovídajícího kulturního sálu pro Podřipsko - třeba pro divadlo," nastínil plány. Podle Ondřeje Krajníka by v Roudnici mohlo vzniknout něco podobného jako v Litoměřicích.

Původní historické součásti stavby pivovaru by byly zachovány, tedy rekonstruovány. A to i původní obvodové zdi. Uvnitř objektu by vznikla samostatná nosná konstrukce, která by umožnila výstavbu sálu a zázemí. Navíc by vše bylo navrženo tak, aby záplava vody ze sousedního Labe novou stavbu neohrožovala.

Ve prospěch pivovaru pracuje komise jmenovaná radou města: MUDr. Josef Krajník, MUDr. Ondřej Krajník, PhDr. Potůčková, Ing. Horecká, MgA Jiří Brodský, Arch. Janoš.

"Měli jsme i veřejnou diskusi v GMU v prosinci 2015 a následně jsme získali na rok 2016 dotaci 500 000 Kč určenou na odvodnění budovy pivovaru a zpřístupnění budovy sladovny veřejnosti," připomněl Ondřej Krajník dosud uskutečněné kroky.

"Cítím jako problém ještě výrazný tlak vedení města na rozsáhlou rekonstrukci KD Říp, který ale podle mého názoru a názoru naší komise nevyhovuje rozměrově. Je to původně spolkový dům pro hospodářskou záložnu a spolek Říp. Pro divadelní a plesový sál je malý," konstatoval Ondřej Krajník.

Ten navrhuje: "V Řípu opravme fasádu a čelní stěnu do původní neobarokní podoby, ale divadlo postavme zcela nové, vhodné např. pro maturitní plesy roudnických středních škol," dodal Ondřej Krajník.

ČTĚTE:  Roudnický pivovar má zase střechu. Co ale v něm bude?

Den architektury v Roudnici nad Labem: Architektura konverzí a roudnický pivovar

FOTO: V galerii budou řešit, co s roudnickým pivovarem

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V Roudnici nad Labem bude nově letní kino. Prvním filmem jsou Špunti na vodě

V Roudnici nad Labem bude nově letní kino. Prvním filmem jsou Špunti na vodě

19/5 / SERVIS / ROUDNICE NAD LABEM - Do Roudnice nad Labem se vrací letní kino. Novinka má zpříjemnit letní měsíce ve městě pod Řípem. První promítání je naplánováno na sobotu 3. června 2017 od 21 hodin.


Miminka narozená v první polovině dubna 2017

Miminka narozená v první polovině dubna 2017

18/5 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině dubna 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Roudnice nad Labem a Štětí jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Roudnice nad Labem a Štětí jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM, ŠTĚTÍ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer zejména v Lovosicích. Ty dokonce instalují i soukromníci, aby je pronajímali městu.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za březen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za březen 2017

15/5 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozená 7. března 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516