Roudnice bojuje s psími exkrementy. Pejskaře čekají pokuty

16. únor 2014 | 22:41
ZnačkaZnačka

Roudnice n/L. - Psí exkrementy se stávají velkým problémem Roudnice nad Labem. Proto radnice vyzývá občany a zejména majitelé psů, aby po zvířatech uklízeli. Jinak jim hrozí pokuta.

Městská policie v Roudnici nad Labem se bude více zaměřovat na pejskaře. Pokud strážníci zaznamenají, že majitel psa neuklidil psí exkrementy, mohou udělit až 1 tisícovou blokovou pokutu. Přesto radnice vyzývá k prevenci a k samosběru.

"Úklid po nezodpovědných majitelích stojí město poměrně dost peněz. Výběr poplatků nepostačuje na náklady spojené s úklidem psích exkrementů. Specializovaný pracovník Roudnických městských služeb na sběr psích exkrementů má město rozděleno na 8 lokalit. Každý den projde s průměrným sběrem cca 10 kg exkrementů. K této činnosti je využíván v letních měsících ruční vysavač a v období studeného počasí klasická lopata," uvedla Milena Kaánová, refernetka odboru životního prostředí na roudnickém městském úřadě.

"Roudnici nad Labem máme určeno 20 míst, kam jsou dodávány sáčky na psí exkrementy, které se bohužel často nepoužívají k danému účelu. Základem však zůstává samosběr majitelů psů. Proto žádáme majitele psů, ať jsou při úklidu psích výkalů důslední, jinak je jejich čin posuzován jako přestupek a městská policie může na místě uložit pokutu do výše 1 000 korun," dodala Milena Kaánová.

ČTĚTE: Litoměřičtí strážníci musí nahlašovat výskyt psích exkrementů

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516