Region Roudnice nad Labem? Nové cedule zvyšují městům sebevědomí

3. červen 2017 | 23:12
Modrá cedule Region Žatec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czModrá cedule Region Žatec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Modré cedule označují území bez přesných hranic, ale slouží jako psychologický efekt. Města, která se chtějí "vymanit" z původních okresů, volí pro své "sebeurčení" název Region. Vydá se touto cestou i Roudnice nad Labem?

Rivalita mezi Žatcem a Louny je známá. I v současnosti je označován jako okres Louny, přestože už neplní původní funkci. Místo toho vznikly obce s rozšířenou působností a okres byl tak rozdělen na oblasti Louny, Podbořany a Žatec.

A právě Žatec zavedl před několika lety novinku. Město nechalo vyrobit a umístit k silnicím modré cedule s nápisem Region Žatec.

Zákon to nezakazuje, přestože něco jako "region" neexistuje.

A stejné cedule s nápisem "Region Roudnice nad Labem" by mohla nechat vyrobit a instalovat roudnická radnice.

Následovat by mohlo město Dvůr Králové nad Labem, které je součástí okresu Trutnov. Vedení tamní radnice se ale rozhodlo vyřešit "mindrák" a Dvůr Králové více zviditelnit.

"Cedule posílí naši hrdost, že památky, které tady jsou, jsou na Dvorsku. A ne na Trutnovsku,“ řekl pro ČT24 starosta Dvora Králové Jan Jarolím.

Přestože Roudnice nad Labem patří do okresu Litoměřice, město pod Řípem je rovněž obcí s rozšířenou působností. S Litoměřicemi de facto nemá nic společného.

Modré značky ukazují na území bez hranic. Co přesně region s modrou značkou znamená, neříká ani zákon o územním členění státu.

„Když už ne okres, tak alespoň náš region jsme si označili. Panuje tu takové přátelské špičkování,“ řekl pro ČT24 žatecký mluvčí Karel Havelka.

Žatec vnímá modré cedule jako podporu sebevědomí obyvatel města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516