Přes Podřipsko má vést rychlotrať. Hrobce s trasou nesouhlasí

24. únor 2014 | 10:56
Navrhované trasy vysokorychlostní trati u Rohatců. Foto: archiv SŽDCNavrhované trasy vysokorychlostní trati u Rohatců. Foto: archiv SŽDC

Podřipsko - Zcela nová železniční trať pro rychlovlaky je plánována na Podřipsku. Regionem má vést trasa z Berlína do Prahy. Hrobce ale s navrženou variantou trasy nesouhlasí.

Po roce 2030 by měla regionem pod Řípem být vybudována zcela nová žlezniční trať pro rychlovlaky, které budou jezdit aý s 300 km/hod rychlostí. Trať kvůli technickým požadavkům má být co nejvíce napřímena bez zbytečných zatáček.

Postaveno bude zcela nové železniční těleso s mimoúrovňovým křížením silnic, oplocením proti zvěři po célé délce trati i s protihlukovými stěnami. Vysokorychlostní trať bude sloužit pro dálkovpou dopravu mezi evrospkými velkými městy, v tomto případě mezi Berlínem, Drážďany a Prahou.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v minulých dnech uspořádala setkání se starosty obcí Litoměřicka a Podřipska, na kterém představila navrhovanou trasu. Ta se ale nelíbí Hrobcům.

"Stát začal intenzivně připravovat stavbu vysokorychlostní železniční trati Praha – Drážďany, která povede přes území naší obce. Stavba je nyní v projektové přípravě a pokud má někdo námitky proti této stavbě je třeba je uplatnit včas," uvedlo vedení obce na webu.

Hrobcům se nelíbí tři navržené varianty vysokorychlostní trati, a to kvůli vybočení z územní rezervy, která je zanesena do územního plánu Ústeckého kraje.

"Obec Hrobce nesouhlasí s plánováním a budováním trasy mimo územní rezervu, s kterou počítá ÚP obce Hrobce i nadřízené celky. Nyní navrhovaná trasa z koridoru stanovené rezervy významně vybočuje a to ještě v místech, kde se přibližuje zástavbě v obci i k významně chráněné lokalitě, v níž se vyskytuje chráněná rostlina z čeledi pryskyřníkovitých - Hlaváček jarní. Tato z našeho pohledu velmi významná změna trasy není nijak zdůvodněná a z hlediska dopadu na životní prostředí obyvatel obce i chráněného území rostliny, je zcela nepřijatelná," uvedlo vedení obce.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516