Obchvat Vědomic a nový most přes Labe budí vášně

5. duben 2014 | 01:33
Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv MojePodřipsko.cz.czSilniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv MojePodřipsko.cz.cz

Vědomice, Roudnice n/L. - Tichý spor navenek, bouřlivý uvnitř. Přes půl roku se živě debatuje o novém územním plánu obce Vědomice, který je úzce propojen se sousední Roudnicí nad Labem. Jádrem sváru je zamýšlený silniční obchvat v návaznosti na nový most přes Labe, který nestojí.

Před dvaceti lety bylo určeno, že Roudnice nad Labem bude mít nový druhý most přes řeku. Nakonec Ústecký kraj postavil přemostění Labe u Litoměřic a s výstavbou mostu u Roudnice zatím nepočítá.

Příběh je o to složitější, že v případě města pod Řípem jsou naplánovány dvě části obchvatu. Ten úsek, o kterém se v současnosti hovoří a měla být zahájena realizace, by měl propojit silnice II/240 a II/246. Jenže se kvůli restitučním nárokům nakonec na poslední chvíli zahájení stavby zastavilo.

"Na akci probíhá stavební řízení. Akce zahrnuje napojení na komunikaci II/246 ve směru od obce Podlusky, přes křižovatku se silnicí II/240, další křížení je se silnicí III/24047 a končí na křižovatce silnic II/246 a III/24049," upřesňuje krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

"Na trase budou vybudovány 4 mostní objekty. Jedná se o most přes železniční trať Roudnice n. L. - Zlonice, most přes potok Čepel, most přes komunikaci v zahrádkářské kolonii a posledním mostním objektem je podchod pro pěší pod novou komunikací," nastiňuje plány mluvčí kraje. "V této etapě se neuvažuje o vybudování silničního mostu přes Labe."

Obchvat Podlusky - Vědomice

Obyvatelům Vědomic jde ale především o druhou část obchvatu Roudnice od Podlusk k Labi, kde je plánován nový most tak, aby silnice dále pokračovala k Vědomicím a míjela je ze západního směru. Auta by tak nemusela projíždět Karlovým náměstím a dále jet po starém mostě a následně středem obce Vědomice.

Roudnická strana nechce s navrženou trasou v územním plánu "hýbat". Jenže Vědomičtí to vidí jinak, nechtějí, aby nová silnice probíhala blízko nově postavených rodinných domů. Proto vzniklo i občanské sdružení Zdravé Vědomice, které může předkládat připomínky k územnímu plánu obce.

Lidem se trasa nelíbí

Občanské sdružení, ve kterém figuruje i syn roudnického zastupitele Pavla Šrytra, požaduje, aby starosta Vědomic Václav Tyl se zastupitelstvem vyjádřil nesouhlas s vedením trasy obchvatu a umístěním mostu. Navrhli, aby byla provedena studie a průzkum dopravní situace po dokončení chybějící II. části obchvatu pod Slavínem směrem na Štětí, která by ukázala, zda je druhý most přes Labe v katastrálním území Vědomic skutečně potřeba.

"Pokud by studie potvrdila jeho nutnost, občanské sdružení požaduje, aby bylo navrženo nové vedení dále po proudu řeky Labe, čímž nová trasa západního obchvatu Roudnice a Vědomic nezatěžovala nejen občany Vědomic, ale i obyvatele městské části Podlusky," stojí v dokumentu, který má MojePodřipsko.cz k dispozici.

Podle krajské tiskové mluvčí Magdaleny Hanáčkové příprava na dalších etapách obchvatu zatím nebyla zahájena. "V případě, že dojde k projektové přípravě na další etapy obchvatu, bude tento záměr projednáván s dotčenými majiteli pozemků. Bez souhlasu všech majitelů dotčených pozemků a dotčených účastníků územního a stavebního řízení, by nemohlo být stavební povolení vydáno," konstatovala.

ČTĚTE:  Roudnický obchvat zase v ohrožení. Potřebné pozemky koupil člen ČSSD

Roudnický obchvat nebude. Kvůli církevním restitucím

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516