Nemocnice chce provozovat domov důchodců. Radnice ji ale udělila milionovou pokutu

7. březen 2014 | 14:19
Operační sál v roudnické nemocnici. Foto: archiv PNSPOperační sál v roudnické nemocnici. Foto: archiv PNSP

Roudnice n/L. - Majitel roudnické nemocnice podal nabídku na provozování domova důchodců. Nakonec zastupitelé rozhodli, že město uplatní milionovou pokutu.

Podřipská nemocnice s poliklinikou podala na radnici žádost o dotaci na sociální služby. Částečně jí zastupiteli bylo vyhověno, došlo k mírnému přidání.

Jenže v posledním bodu zastupitelstva došlo k projednávání, zda uplatnit či neuplatnit smluvní pokutu za to, že rok v nemocnici nefungovalo gynekologicko-porodnické oddělení.

"Zřejmě jsme s žádostí o domov důchodců někomu narušili jeho zájmy," komentoval rozhodnutí roudnického zastupitelstva ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

"Protože se Podřipská nemocnice již o domov důchodců starala a známe tamní prostředí, je logické, aby zdravotní zařízení kvůli mnoha interakcím mezi nemocnicí a domovem důchodců toto zařízení provozovalo. Je to logické, flexibilnější a lepší pro město a obyvatele domova důchodců," konstatoval Tomáš Krajník.

"Nabídli jsme městu poté, co byl odvolán z postu ředitele domova důchdoců Eduard Kaplan, že nemocnice je schopna se o domov důchodců postarat. Jak by ta forma měla vypadat a v jakém by byla rozsahu, tak dalece jsme se o tom nebavili," nastínil ředitel roudnické nemocnice.

Podle Tomáše Krajníka město žádalo zastupitele o schválení dotace na sociální služby. "Mírně nám přidali a Opoře pana zastupitele Libora Světa ostatní zastupitelé neodsouhlasili vše, co chtěla. Pro nás je ale zarážející, že pan doktor Svět sice při jednání uvedl, že je jednatelem Opory, ale dle názoru našeho právního zástupce v rozporu se zákonem hlasoval pro body týkající se jeho společnosti Opora," uvedl.

Nakonec ale zastupitelé odhlasovali, že město uplatní smluvní pokutu a Podřipské nemocnici s poliklinikou ji udělí. "Na jednání zastupitelstva vystoupila bývalá prokuristka společnosti Lenka Pasečiaková, která vyprávěla, jak je nemocnice špatně vedená. Jak byla šikanovaná a nedoceněná. Zaútočila spolu s panem zastupitelem Vladimírem Vlkem, se kterým žije a kterému proplácela faktury jako prokuristka, řekněme bez vědomí jednatelů," sdělil Tomáš Krajník.

"To byl jeden z hlavních důvodů, proč paní Pasečiaková odešla. A také proto, že nebyla schopna nemocnici ekonomicky řídit. Dlouze, emotivně a urážlivě napadala nemocnici s tím, že nevidí jediný důvod podporovat nemocnici z městských peněz," uvedl ředitel roudnické nemocnice. "Vystoupení paní Pasečiakové jsme předali právnímu zástupci, který prověří, zda se nedopustila pomluvy nebo poškozování nemocnice. Ona tvrdila, že nemocnice bez ní zkrachuje. Současnou situaci vůbec neunesla a výrazně nás poškozuje."

Poté proběhlo hlasování o tom, zda město podpoří nemocnici. "Naopak se rozhodlo, že dostane od města pokutu milion korun za to, že rok měla uzavřené gynekologicko-porodnické oddělení," podotkl Tomáš Krajník. "Ve smlouvě je, že pokud nedojde z nějakých nepředvídatelných příčin alias vyšší mocí, tak je možné uložit pokutu za neprovozování. Za sebe považuji oznámení pojišťovny o neochotě podepsat s Podřipskou nemocnici s poliklinikou smlouvu za vyšší moc."

Podle Tomáše Krajníka je situace paradoxem. "Jsme snad jediná nemocnice ze seznamu, která si udržela všechna oddělení a přesto nám pokutu město udělilo. Pokutě se budeme bránit právní cestou."

ČTĚTE: Eduard Kaplan skončil. Radní odvolali ředitele domova důchodců

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.22 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516