Na roudnickém sídlišti Hracholusky vznikne nové parkoviště

19. duben 2017 | 11:30
Parkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comParkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Na roudnickém sídlišti Hracholusky vznikne podél komunikace v ulicích Neklanova a Okružní nová rozšířená parkovací plocha.

Mezi letošní připravované investiční akce města Roudnice nad Labem je zařazena i výstavba parkoviště na sídlišti Hracholusky. To bude umístěno podél komunikace v ulicích Neklanova a Okružní.

Stavba je zásadním krokem řešícím velký problém této lokality, která se potýká s dlouhodobým nedostatkem parkovacích míst.

"V jejím rámci dojde nejen k rekonstrukci stávajících parkovacích stání, tvořených položenými betonovými panely do zeleně, ale zejména k rozšíření stávajících parkovacích ploch," uvedl mluvčí města Jan Vancl.

Vybudovány budou nové chodníky, místa pro přecházení a ty, které slouží k propojení parkovacích ploch s chodníkem na protilehlé straně komunikace v ulici Neklanova a Okružní, dle návrhu získají bezbariérovou úpravu.

"Stávající bezpečnostní situaci pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace v místech pro přecházení zásadně zjednoduší i umístění varovných signálních pásů s hmatovou a kontrastní úpravou. Součástí rekonstrukce je i realizace nového veřejného osvětlení," řekl mluvčí města.

Výstavbou bude vytvořeno plnohodnotné parkoviště pro osobní automobily, a tím dojde k výraznému navýšení míst ke stání v této oblasti. K vyhlášení veřejné zakázky došlo na konci minulého měsíce. Předpokládaný termín realizace je pak v období července až listopadu 2017.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V Roudnici nad Labem bude nově letní kino. Prvním filmem jsou Špunti na vodě

V Roudnici nad Labem bude nově letní kino. Prvním filmem jsou Špunti na vodě

19/5 / SERVIS / ROUDNICE NAD LABEM - Do Roudnice nad Labem se vrací letní kino. Novinka má zpříjemnit letní měsíce ve městě pod Řípem. První promítání je naplánováno na sobotu 3. června 2017 od 21 hodin.


Miminka narozená v první polovině dubna 2017

Miminka narozená v první polovině dubna 2017

18/5 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině dubna 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Roudnice nad Labem a Štětí jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Roudnice nad Labem a Štětí jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM, ŠTĚTÍ - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer zejména v Lovosicích. Ty dokonce instalují i soukromníci, aby je pronajímali městu.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za březen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za březen 2017

15/5 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozená 7. března 2017.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516