Na roudnickém sídlišti Hracholusky vznikne nové parkoviště

19. duben 2017 | 11:30
Parkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comParkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Na roudnickém sídlišti Hracholusky vznikne podél komunikace v ulicích Neklanova a Okružní nová rozšířená parkovací plocha.

Mezi letošní připravované investiční akce města Roudnice nad Labem je zařazena i výstavba parkoviště na sídlišti Hracholusky. To bude umístěno podél komunikace v ulicích Neklanova a Okružní.

Stavba je zásadním krokem řešícím velký problém této lokality, která se potýká s dlouhodobým nedostatkem parkovacích míst.

"V jejím rámci dojde nejen k rekonstrukci stávajících parkovacích stání, tvořených položenými betonovými panely do zeleně, ale zejména k rozšíření stávajících parkovacích ploch," uvedl mluvčí města Jan Vancl.

Vybudovány budou nové chodníky, místa pro přecházení a ty, které slouží k propojení parkovacích ploch s chodníkem na protilehlé straně komunikace v ulici Neklanova a Okružní, dle návrhu získají bezbariérovou úpravu.

"Stávající bezpečnostní situaci pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace v místech pro přecházení zásadně zjednoduší i umístění varovných signálních pásů s hmatovou a kontrastní úpravou. Součástí rekonstrukce je i realizace nového veřejného osvětlení," řekl mluvčí města.

Výstavbou bude vytvořeno plnohodnotné parkoviště pro osobní automobily, a tím dojde k výraznému navýšení míst ke stání v této oblasti. K vyhlášení veřejné zakázky došlo na konci minulého měsíce. Předpokládaný termín realizace je pak v období července až listopadu 2017.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Miminka narozená v první polovině června 2017

Miminka narozená v první polovině června 2017

19/7 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině června 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za květen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za květen 2017

18/7 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stal chlapeček narozený 3. května 2017.


Roudnický Sokol zve na prázdninové akce

Roudnický Sokol zve na prázdninové akce

17/7 / SERVIS / ROUDNICE NAD LABEM - Tělocvičná jednota Sokol zve na prázdninové akce, které se uskuteční na Tyršově stadionu a v kině Sokol. V sobotu 29. července 2017 proběhne 2. ročník memoriálu Blaženy Vavřenové ve volejbale smíšených družstev.


Kultura na červenec a srpen 2017 v Libochovicích

Kultura na červenec a srpen 2017 v Libochovicích

14/7 / SERVIS / LIBOCHOVICE - I o prázdninách jsou kulturní akce v Libochovicích. Na co v červenci a srpnu 2017 zajít?
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516