Na Podřipsku probíhá Tříkrálová sbírka 2014

3. leden 2014 | 14:31
Tříkrálová sbírka probíhá na Podřipsku, ilustrační foto. Foto: Charita Česká KameniceTříkrálová sbírka probíhá na Podřipsku, ilustrační foto. Foto: Charita Česká Kamenice

Podřipsko - Farní charita Roudnice nad Labem oznamuje, že ve dnech 3. – 6. ledna 2014 bude na Roudnicku a obcích podřipského vikariátu probíhat tradiční Tříkrálová sbírka. S koledníky se můžete potkat v tomto období v Roudnici nad Labem, Budyni n. O. a okolních obcích.

Slavnostní zahájení proběhlo v pátek 3. ledna v 10.00 hodin na Karlově náměstí v Roudnici n.L., kde všem koledníkům požehnal P. Martin Brousil - místní kněz římskokatolické farnosti v Roudnici n.L.

"Upozorňujeme občany, že skupinky koledníků z Farní charity Roudnice n. L. budou tvořit 3 děti – oblečené za krále (v bílých pláštích a s papírovými korunkami na hlavách) v doprovodu vedoucího - osoby starší 15 let. Finanční příspěvky vybírají do úředně zapečetěných kasiček opatřených logem Charity Česká republika. Vedoucí skupinky bude mít u sebe průkaz vedoucího skupiny koledníků, občanský průkaz a povolení o konání sbírky. Na vyžádání musí tyto doklady předložit," sdělilo vedení roudnické Farní charity.

"Když cestou potkáte tři krále, nebo zazvoní u vás doma – prosím neodmítejte je, neboť svým příspěvkem pomáháte těm, kteří to potřebují."

Výtěžek sbírky bude určen na zajištění potřeb klientů Azylového domu pro ženy a matky s dětmi v Domově sv. Josefa v Roudnici n.L a charitního šatníku, který Farní charita Roudnice n.L. provozuje.

Tři králové na Podřipsku
Tři králové na Podřipsku
Tři králové na Podřipsku
Tři králové na Podřipsku
Tři králové na Podřipsku
Tři králové na Podřipsku

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516