Most ve Štětí se brzké opravy nedočká. Kraj nemá peníze

11. únor 2014 | 00:18
Most ve Štětí. Foto: Wikipedia.orgMost ve Štětí. Foto: Wikipedia.org

Štětí - Chátrající silniční most se železniční vlečkou přes Labe ve Štětí zatím kraj, který je vlastníkem, rekonstruovat nebude. A to i přesto, že s jeho opravou souvisí i revitalizace prostoru současného autobusového nádraží.

Ústecký kraj na podzim 2013 vypsal veřejnou zakázku na projektové práce. "Územní rozhodnutí je pravomocné. Budeme chtít získat i stavební povolení," sdělila krajská mluvčí Magdalena Hanáčková. "O dotaci z ROP Severozápad jsme nežádali."

Projektové náklady na rekonstrukci mostu se pohybuji přes 200 milionů korun. "Došlo k trojstranné dohodě mezi krajem, městem a společností Lidl," poznamenala mluvčí.

Právě dohoda byla důležitá proto, aby se vůbec oprava mostu mohla projektovat. Pozemky autobusového nádraží totiž vlastní společnost Lidl, která na tomto místě plánuje postavit supermarket. Nyní se zde nachází autobusové nádraží.

Rekonstrukce mostu je rozdělena na několik etap. Stávající nosná konstrukce bude sanována s tím, že bude zvýšena zatížitelnost mostu. Kromě nového odvodnění bude most osazen zábradlím a veřejným osvětlením. Poté dojde ke kompletní rekonstrukci železničního a silničního svršku, včetně opravy chodníků. Novinkou bude vybudování cyklostezky.

Na předmostí ve Štětí vznikne zcela nový silniční sjezd. Ten bude bude sveden do prostoru autobusového nádraží s napojením na ulici Cihelná s okružní křižovatkou.

Pro osobní dopravu bude zachována možnost využití stávajícího sjezdu podél vlečky s napojením do ul. 9. května.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516