Lidl lékárnu Dr. Max na svém parkovišti před roudnickou nemocnicí nechce

20. květen 2014 | 13:46
Vizualizace lékárny na parkovišti Lidlu v Roudnici nad Labem. Zdroj: Dr. MaxVizualizace lékárny na parkovišti Lidlu v Roudnici nad Labem. Zdroj: Dr. Max

Roudnice n/L. - Lékárenský řetězec Dr. Max pravděpodobně prodejnu na parkovišti Lidlu v Roudnici nad Labem mít nebude. Vyplývá to z odpovědi majitele supermarketu pro MojePodřipsko.cz.

"Společnost Lidl nemá zájem o vybudování lékárny na parkovišti před naší prodejnou v Roudnici nad Labem," konstatovala Jitka Vrbová, mluvčí Lidlu.

Na souhlas Lidlu, aby na parkovišti vlastněném supermarketem, mohla stát malometrážní prodejna v samostatném objektu s plochou střechou, přitom čekal  Dr. Max, který vlastní finanční skupina Penta.

Lékárenský řetězec usiluje o vstup do města pod Řípem dlouhodobě. "Jednak proto, že koncentrace pacientů v místě je dostatečná na to, aby zřízení lékárny dávalo ekonomický smysl a jednak proto, že se řídíme zásadou umožnit pacientům výběr. Díky rozšíření sítě Dr. Max se rozšíří výběr i obyvatelům Roudnice nad Labem," uvedl na dotaz MojePodřipsko.cz mluvčí firmy Michal Petrov.

Spor se ale rozhořel zejména kvůli umístění a vzhledu prodejny. "O zřízení lékárny v Roudnici nad Labem usilujeme několik let. Respektujeme nezávislé procesy spojené s realizací stavby. Při stavbě lékárenských poboček vždy dodržujeme normy předepsané pro výstavbu objektů tohoto typu," řekl Michal Petrov.

Ten tvrdí, že za snahou postavit samostatnou prodejnu je "svým" lékárníkům, tak pacientům zajistit potřebný komfort. "Rozhodli jsme se jít cestou realizace zcela nové stavby," dodal mluvčí Dr. Max.

ČTĚTE: Spor o lékárnu na parkovišti před roudnickým Lidlem. Znehodnotí lokalitu?

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516