Konečně. Startuje rekonstrukce roudnické Aleje 17. listopadu

30. červen 2014 | 01:45
Alej 17. listopadu čeká v Roudnici nad Labem rekonstrukce. Foto: archiv MojePodřipsko.czAlej 17. listopadu čeká v Roudnici nad Labem rekonstrukce. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Jedna z hlavních ulic v Roudnici nad Labem se dočká kompletní rekonstrukce. Město nakonec získalo na Alej 17. listopadu evropskou dotaci, stavební práce začnou v červenci 2014.

Rekonstrukce páteřní komunikace ve městě pod Řípem se nakonec uskuteční,  a to už dokonce za pár dní. Obyvatelé města i řidiči se ale budou muset obrnět trpělivostí. Hrozí dopravní kolaps.

"Vzhledem k tomu, že uvedená komunikace byla v seznamu zařazených akcí u ROP Severozápad vedena  ve zvláštním režimu, byli jsme Úřadem Regionální rady vyzváni k podpisu Smlouvy o poskytnutí dotace až ke dni 13.6.2014," sdělil pro MojePodřipsko.cz roudnický místostarosta Zdeněk Kubínek (ODS).

"První koordinační schůzka s dotčenými orgány se uskutečnila  již  předminulý týden. Druhá se uskutečnila po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace minulý týden. Na této schůzce buly mimo jiné předloženy a diskutovány objízdné trasy pro zajištění autobusových linek, přeložení zastávek  jak místní, tak veřejné autobusové dopravy a dotčené dopravy jako celku," uvedl místostarosta.

Město nově uvažuje o zřízení provizorní kruhové křižovatky tř. TGM – Jungmannova,  která by mohla zmírnit  zvýšenou frekvenci dopravy. "Je to dobrý nápad, budeme se jím zabývat. Dostali jsme to jako podnět," sdělil redakci Zdeněk Kubínek.

Zahájení akce je plánováno na 1. července 2014. "Dle změnových listů akce, které jsou součástí  Smlouvy  o  poskytnutí dotace, se musí do 30. červnece 2014 prostavět, ale též vyfakturovat a zaplatit zhruba 3 miliony korun," dodal roudnický místostarosta.

ČTĚTE: Dotace pro Alej 17. listopadu? Jen, pokud se ušetří na jiných projektech

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516