Kauza obchvat Vědomice. Nevypsání referenda zamířilo k soudu

7. červenec 2014 | 20:44
Ve Vědomicích možná bude referendum. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czVe Vědomicích možná bude referendum. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Vědomice - Spolek Zdravé Vědomice se rozhodl nevypsání referenda vědomickým zastupitelstvem hnát až ke krajskému soudu. Ten by měl rozhodnout, zda samospráva měla vyhovět. Jinými slovy, kritici obchvatu se domáhají vyhlášení referenda.

Kauza obchvatu Vědomice má pokračování. Přestože se týká z pohledu regionu malé obce, rozhodnutí referenda bude důležité pro sousední Roudnici nad Labem. Ta má ve svém územním plánu města zakreslen obchvat s přemostěním přes Labe tak, že část na vědomické straně míjí rodinné domy a další pozemky. To se jejich vlastníkům vůbec nelíbí.

"Požadujeme přesunutí obchvatu co nejdále od současného zastavěného území obce Vědomice. To znamená i posunutí nového mostu přes Labe po proudu, až k hranici kaatastrálního území obce," stojí v požadavku spolku Zdravé Vědomice.

"Umístění nové trasy, která bude navazovat na trasu vymezenou v územním plánu obce Vědomice, požadujeme podat jako návrh na aktualizaci Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje," požaduje spolek.

Podle sdružení připomínky podporuje i rada města Roudnice nad Labem. "Podali jsme připomínku ke Zprávě o uplatňování ZUR ÚK. Vzrostla pravděpodobnost odsunutí trasy obchvatu dále od zastavěného území obce Vědomice," uvádí spolek Zdravé Vědomice.

Ten 16. června 2014 podal ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem Návrh na vyhlášení místního referenda.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516