Kauza hazard. Vysílací rada zahájí se Štětím správní řízení, kvůli Ryšánkovi

19. září 2014 | 10:21
Starosta Štětí Tomáš Ryšánek v kabelové televizi KTV Štětí. Reprofoto: YouTubeStarosta Štětí Tomáš Ryšánek v kabelové televizi KTV Štětí. Reprofoto: YouTube

Štětí - Téma referenda o hazardu ve Štětí graduje. Do kauzy se vložila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která s městem Štětí jako provozovatelem kabelové televize zahájí správní řízení.

"Rada rozhodla zahájit s provozovatelem Město Štětí správní řízení z moci úřední pro možné porušení § 31 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb., kterého se mohl dopustit tím, že v rámci pořadu Zprávy KTV Štětí, odvysílaného premiérově dne 29. srpna 2014 na programu KTV Štětí, jako součást smyčky vysílání KTV Štětí 35/2014 (35. týden), zařadil prohlášení starosty Štětí, Tomáše Ryšánka, k rozhodnutí Krajského soudu v Ústí nad Labem, týkajícího se data konání místního referenda k otázce zákazu provozování loterií a sázkových her na území města," stojí v tiskové zprávě RRTV. Regulační orgán dohlíží mj. na televizní vysílání.

"Provozovatel zde starostovi poskytl prostor k vyjádření stanoviska, jehož součástí byly i výroky směřující proti Straně zelených. Strana zelených ani předkladatelé referenda však žádný prostor se k věci vyjádřit, a to jak v tomto vydání Zpráv KTV Štětí, tak ani ve zpravodajství následujícím (36/2014), neměli," zdůvodnila RRTV zahájení správního řízení.

"Tento postup provozovatele vedl k tomu, že diváci získali značně asymetrické informace, a to nejen ve vztahu k referendu, ale zejména v souvislosti s prezentací jednotlivých politických stran v předvolebním období. Provozovatel poskytl vysílací prostor k odvysílání starostova prohlášení, jakoby snad program KTV Štětí byl jakýmsi servisním médiem radnice. Takovýto postup je principielně v rozporu se zásadami objektivního a vyváženého informování," uvedla dále velká vysílací rada.

Podle RRTV povinností provozovatele je při informování o tématu, které má v daném regionu takto významný společensko-politicky rozměr, aplikovat standardní žurnalistické postupy, které budou zárukou, že divák dostane komplexní, nestranné, neutrální a věcně správné informace, na jejichž základě si vytvoří svůj vlastní názor.

"V tomto případě se provozovatel o něco takového ani nepokusil. Provozovatel v dané věci neuplatnil jakoukoli editoriální politiku, stal se pouhým poskytovatelem vysílacího času," dodala RRTV.

Tomáš Ryšánek je starostou Štětí, je členem ČSSD.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Změny v autobusech. Nerudova ulice v Roudnici je kompletně uzavřena

Změny v autobusech. Nerudova ulice v Roudnici je kompletně uzavřena

26/9 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Kvůli plné uzavírce Nerudovy ulice v centru Roudnice nad Labem je změna v linkové dopravě Ústeckého kraje. Změna se týká období 26. září 2016 až 30. října 2016.


Labská stezka se rozšíří o úsek na rozhraní Litoměřicka a Podřipska

Labská stezka se rozšíří o úsek na rozhraní Litoměřicka a Podřipska

26/9 / AKTUALITY / PODŘIPSKO, LITOMĚŘICKO - Na rozhraní Litoměřicka a Podřipska bude zprovozněn nový úsek Labské cyklostezky, konkrétně mezi Lounkami a Nučnicemi.


Obchodníci se stářím, část V: Koho finančně podporuje dotacemi město Roudnice nad Labem?

Obchodníci se stářím, část V: Koho finančně podporuje dotacemi město Roudnice nad Labem?

22/9 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM /SERIÁL/ - Financování sociálních služeb bývá nerovnoměrné a být v systému tzv. páteřní sítě se vyplatí. Díky tomu spolky, soukromé společnosti či příspěvkové organizace mohou žádat o dotace. V jarním seriálu jsme vysvětlili, jak je vše nastaveno a poukázali i na to, jak se některé sociální služby tváří a jak skutečně fungují. Nyní se k tématu vracíme.


Miminka narozená v první polovině srpna 2016

Miminka narozená v první polovině srpna 2016

16/9 / MIMINKA / ROUDNICE N.L. - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině srpna 2016. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516