Kauza hazard: Ve Štětí se vyhláškou nic nezměnilo, tvrdí Milan Rygl

17. březen 2014 | 00:18
Ve Štětí debatují o zákazu či omezení hracích automatů. Foto: archiv Policie ČRVe Štětí debatují o zákazu či omezení hracích automatů. Foto: archiv Policie ČR

Štětí - Nespokojen se zněním přijaté vyhlášky regulující hazard ve Štětí je iniciátor boje proti hazardu Milan Rygl (SZ). "Nic se nezměnilo," tvrdí.

"Zastupitelé odhlasovali vyhlášku o regulaci hazardu, která umožňuje provoz stejného množství hracích automatů a heren jako před přijetím této vyhlášky," konstatuje Milan Rygl, který usiluje o omezení hazardu jak ve Štětí, tak v Litoměřicích nebo Lovosicích.

"Všech 95 hracích automatů mohli zastupitelé podle zákona o loteriích zakázat. Místo toho pokračuje provoz heren bez významného omezení," tvrdí Milan Rygl.

"Reportáž z kulatého stolu zabývající se hazardem nebyla zveřejněna na kabelové televizi Štětí, i když místostarosta Miroslav Andrt (ČSSD) tvrdil, že se tak stane," říká Milan Rygl a pokračuje: "Starosta Tomáš Ryšánek (ČSSD) odmítl zveřejnit záznam z kulatého stolu o hazardu na stránkách města. Článek o hazardu, který jsem odeslal do Zpravodaje města Štětí, byl odmítnut."

Podle Milana Rygla v březnovém Zpravodaji města Štětí jsou tvrzení, o kterých lze pochybovat. "Zatímco vedení města tvrdí, že nová vyhláška zpřísňuje provozování heren a povede k postupnému utlumení činnosti hracích automatů, tak vyhláška ve skutečnosti v článku 3 uvádí pouze omezení propagace a vzhledu provozovny," říká Milan Rygl.

"Dále je v článku napsáno, že provozovatelé heren podepíšou nad rámec vyhlášky dobrovolnou deklaraci  s body o dodržování pořádku v okolí podniku a zákazu podávání alkoholu mladistvým. Domnívám se, že tuto povinnnost mají dodržovat i bez deklarace," dodává Milan Rygl.

ČTĚTE: Chceme ve Štětí referendum o hazardu, říká Milan Rygl

Kauza hazard ve Štětí: Co chystá radnice ve vyhlášce?

Bude v Litoměřicích a Lovosicích referendum o hazardu?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516