Kauza Domov důchodců. Můj audit teprve proběhne, abych viděla, do čeho vstupuji, říká Lenka Nová

21. červenec 2014 | 21:31
Ředitelka domova důchodců v Roudnici nad Labem Lenka Nová. Foto: archiv MojePodřipsko.czŘeditelka domova důchodců v Roudnici nad Labem Lenka Nová. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - "Zaměstnanci podle mě raději chodí do práce než to bylo dřív," říká v rozhovoru pro MojePodřipsko.cz nová ředitelka domova důchodců v Roudnici nad Labem Lenka Nová.

Jaká je v současnosti v domově důchodců situace, atmosféra? Máte tu odbory, navíc jste nenastoupila přímo po panu Kaplanovi, ale po paní Stožické.

Nevím, jak vypadala situace předtím. Nejsem odsud, takže jsem to tady neznala. Klienti jsou usměvaví, jsou v pohodě. Co vím od vedoucích pracovníků, situace se zklidnila. Zaměstnanci podle mě raději chodí do práce než to bylo dřív. Co se týče odborů: jsou založeny od února, zakládací listinu mají, už s nimi spolupracujeme. Ale ještě to nemají po formální stránce vše vyřešeno, nemají identifikační číslo.

Odbory v domově důchodců budou?

Jsou v jednání.

To znamená, že pro vás jako vedení to je nová situace a budete s nimi muset mluvit jinak, než kdyby odbory nebyly?

Myslím si, že s tím problém nebude.

V čem byl problém bývalého vedení? Ve vztahu ke klientům, nebo jen k zaměstnancům?

Jen ve vztahu k zaměstnancům. Klientů se to vůbec nedotklo. Často chodím ke klientům i k zaměstnancům a mluvím s nimi dvakrát třikrát týdně, zda je něco potřeba  a jestli se něco změnilo. Klientů se to vůbec nedotklo, akorát u zaměstnanců. Ta situace nebyla optimální.

Řekli vám v čem?

To mi neřekli. To nevím ani já.

A nepociťujete nějakou revoltu i vůči sobě?

Ne, naopak se mnou spolupracují. Mají nějaké požadavky.  Většinou spolu diskutujeme, zda by to šlo či ne. Snažím se najít kompromis, abychom se dohodli.

Pojďme k hospodaření domova důchodců. Mluvilo se i o tom, že ne všechno je v pořádku, zvláště jak jsou nastaveny smlouvy a smluvní vztahy s dodavateli. Říká se, že jsou smlouvy třeba na léky a zdravotnické pomůcky apod. šity na míru na konkrétní dodavatele. Bude audit?

Jsem tu čtrnáct dní. Neměla jsem ještě možnost nahlédnout do všech smluv. Musíme fungovat a nelze vše zastavit a dívat se do historie. Co se týče auditu… Můj audit teprve proběhne, abych viděla, do čeho vstupuji. Z informací, které mám, tak audit za rok 2013 byl v pořádku. Co se týče smluv, dodavatele jsem zatím nezměnila, protože s nimi nebyl problém. A jestli něco bylo, nějaké vztahy, tak o tom nevím. To by vám víc asi řekli zaměstnanci, kteří tady byli, a odešli. Výpověď  třeba dala paní ekonomka, ještě předtím, než jsem nastoupila.

Už máte vybranou novou ekonomku?

Ano, je to paní inženýrka Knopová Policarová. Přestože ji práci nikdo nepředal, tak si myslím, že se svého úkolu zhostila dobře.

Když jste se přihlásila do výběrového řízení, tak jste asi věděla, co se kolem domova důchodců děje. Proč jste do toho šla?

Nevěděla jsem, co se tady děje. Bylo to pro mě překvapení. Když jsem se začala o to zajímat, co se děje, četla jsem si různé články z minulosti, tak jsem byla překvapena. Je pravda, že jedna otázka při výběrovém řízení byla, zda vím, do čeho vstupuji. Nejvíce jsem toho zjistila až při mém nástupu, kde mi byly podány informace zastupující ředitelkou paní Stožickou a vedoucí sociálního úseku paní Monikou Legnerovou. Myslím si, že paní Stožická udělala velký kus práce, posunula domov důchodců kousek dopředu.

Po odvolání pana Kaplana ještě byla spekulace o tom, zda zůstává zaměstnancem, zda byl skutečně odvolán apod. Jak vypadá aktuálně stav?

S domovem důchodců pan Eduard Kaplan už nemá nic společného, byl ukončen pracovní poměr včetně výstupních dokumentů. Jedinou ředitelkou jsem skutečně já.

Připravujete nějaké projekty, akce?

Ještě jich moc nemáme. Teď proběhl první ročník turnaje v pétanque. Byla tady skupina z Libochovic, spolek důchodců Roudnice n.L. Z plánované akce mohu vyzdvihnout výročí domova důchodců, které se uskuteční v říjnu 2014. Chtěla bych spolupracovat s městem a nemocnicí.

Na to se chci zeptat. Byl tady návrh, že by provoz domova důchodců převzala nemocnice. Ta ale již nyní úzce spolupracuje. V čem?

My především využíváme lékařské služby nemocnice, vozíme tam klienty k lékaři téměř denně. Je to blíž než je vozit do okolních nemocnic.

Myslíte, že by byla změna dodavatele léků nebo pomůcek?

Mohla by být. Ale nemám zatím vše zmapované. Pokud to bude zapotřebí, tak se dodavatel vymění.

ČTĚTE: Rozhodnuto. Novou ředitelkou domova důchodců je Lenka Nová

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516