Bude v Roudnici nad Labem místo bazénu nová sportovní hala?

28. červen 2017 | 10:22
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Když už Roudnice nad Labem nebude mít novou plaveckou halu, možná vznikne krytá hala pro míčové sporty. Vedení radnice chce zahájit proces zjišťování, jak halu financovat, kde ji postavit a jak má vůbec vypadat.

"Vedení města si uvědomuje nedostatek kapacity krytých sportovišť v Roudnici nad Labem. Proto již v minulosti mělo snahu vstoupit do jednání o dalším osudu sportovní haly v areálu Tyršova stadionu," konstatoval roudnický místostarosta František Padělek.

"Dalším subjektem, který usiluje o výstavbu sportovní haly, je Basketbalová akademie 2006, která, na základě smlouvy o smlouvě budoucí na právo stavby multifunkční haly na sídlišti Jih, připravuje její výstavbu. I když v minulém volebním období při jednáních s Městem o uvedené smlouvě od něj nepožadovala Basketbalová akademie žádné finanční prostředky a její představitelé deklarovali, že si je na výstavbu haly získají sami, obrátili se na nás s žádostí o veřejnou finanční podporu ve výši 8 milionů korun,“ uvedl místostarosta.

Zastupitelé nakonec na posledním zastupitelstvu rozhodli, že dotace na výstavbu multifunkční sportovní haly v Roudnici nad Labem ve výši 8 mil. Kč Basketbalové Akademii 2006 z.s.  nebude poskytnuta.

Podle starosty města Vladimíra Urbana by město za přispění dotace z ministerstva školství mělo postavit městskou halu, která by sloužila nejen basketbalistům, ale i jiným sportům.

"Zastupitelstvo tak pověřilo radu města, aby prověřila potřebnost výstavby nové sportovní haly v Roudnici nad Labem z hlediska zájmů města a jeho občanů, dále aby zjistila možnosti financování případné výstavby sportovní haly Městem jako investorem a zpracovala přehled kroků vedoucích k její realizaci," řekl mluvčí města Jan Vancl.

"Dále také zastupitelstvo pověřilo radu města jednáním s majitelem haly a majitelem pozemku o možnosti koupě a rekonstrukce sportovní haly v areálu Tyršova stadionu Městem Roudnice nad Labem jako investorem a o výsledcích informovala zastupitelstvo města," dodal mluvčí.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

Hradozámecká noc proběhne i na zámku v Libochovicích

18/8 / SERVIS / LIBOCHOVICE - Je tu důvod, proč zavítat do Libochovic. Místní zámek chystá i letos na konci prázdnin Hradozámeckou noc 2017.


Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

Rozhodnuto. Víme, kdo je nej miminko za červen 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - Dvě kola hlasování o nej miminko z roudnické porodnice určila, že vítězem se stala holčička narozena 17. června 2017.


Miminka narozená v první polovině července 2017

Miminka narozená v první polovině července 2017

15/8 / MIMINKA / ROUDNICE NAD LABEM - MojePodřipsko.cz s roudnickou porodnicí přináší fotografie miminek narozených v první polovině července 2017. Registrovaní čtenáři na webu se mohou zúčastnit hlasování.


Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

8/8 / AKTUALITY / ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojePodřipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojePodřipsko.cz na Facebooku


Redakce MojePodřipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516